Gdzie na wakacje

Wakacje, 12 czerwca 2017, 11:23

Możecie mi podpowiedzieć jaki kierunek obrać na wakacyjny wyjazd? Urlop planuje w sierpniu. Interesują mnie wyjazdy zagraniczne. Myślałem nad Chorwacją ale trochę zniechęcają mnie kamieniste plaże. Kolejne pytanie brzmi: Jak najlepiej szukać tanich lotów?

Gość, 12 czerwca 2017, 16:15

Ja polecam Hiszpanię. A jeżeli szukasz tanich lotów to aplikacja skyscanner

mentalista, 12 czerwca 2017, 16:18

Gość pisze:Ja polecam Hiszpanię. A jeżeli szukasz tanich lotów to aplikacja skyscanner

A co do tej Hiszpanii, masz jakieś konkretne miejsce?

Gość, 12 czerwca 2017, 16:19

Costa Brava - a hotel najczęściej znajduję na stronach typu booking.com

dark, 12 czerwca 2017, 16:33

Wakacje pisze:Możecie mi podpowiedzieć jaki kierunek obrać na wakacyjny wyjazd? Urlop planuje w sierpniu. Interesują mnie wyjazdy zagraniczne. Myślałem nad Chorwacją ale trochę zniechęcają mnie kamieniste plaże. Kolejne pytanie brzmi: Jak najlepiej szukać tanich lotów?

Byłem na Chorwacji w 2011 i 2016 roku. Mogę spokojnie powiedzieć, że ceny wzrosły tam kolosalnie na przełomie tych kilku lat

Awatar użytkownika

leser, 12 czerwca 2017, 20:47

Najlepiej w domowym zaciszu :D A tak żeby nie zbaczać z tematu to może zamiast plaży itp to jakieś zwiedzanie? Wiedeń, Praga, Budapeszt?

Glover, 12 czerwca 2017, 22:24

W Czarnogórze jest trochę taniej niż w Chorwacji ale jeżeli szukasz piaszczystej plaży to dopiero na samym końcu Czarnogóry przed Albanią tyle że wtedy woda wygląda jak w Bałtyku bo fale zmącają piasek. Plaża ta najsłynniejsza najdłuższa za Ulcinj jest nieźle zagospodarowana bo są co kawałek zjazdy na parkingi a na bardzo szerokiej plaży - leżaki z parasolami do wynajęcia, boiska do siatki, sklepiki itp Natomiast samo miasto Ulcinj jest już takie "arabskie" trochę brudne i byle jakie.
My mieszkaliśmy w koło Budvy w Świętym Stefanie nad samym morzem i tam jest bardzo fajnie ale plaża kamienista jak w Chorwacji.

Awatar użytkownika

leser, 13 czerwca 2017, 07:01

A jak cenowo przedstawia się taka wizyta w tamtych rejonach? Jakie ceny hoteli?

Glover, 13 czerwca 2017, 19:08

My byliśmy ekipą 16 os. i mieliśmy dwa apartamenty 4 pokojowe z kuchniami i po 2-3 łazienki więc uśredniając to cenowo wyszło bardzo dobrze https://www.booking.com/hotel/me/apartm ... an.pl.html
Obiekt z czystym sumieniem mogę polecić. Na dole mają własną plażę kamienistą ale z leżakami i parasolami - bezpłatnie. Schodzisz schodkami na dół i jesteś na plaży :)
Jest restauracja z dobrym jedzeniem przy plaży albo 200 m obok świetna pizzeria. Obok też sklepiki spożywcze żeby zrobić zakupy śniadaniowe więc wszystko jest na miejscu. Jedyny problem i to duży to miejsca parkingowe. Jest ich o wiele za mało i jest ciągła walka więc lepiej nie ruszać samochodu jak już stoi :) Do Budvy można pojechać busem co 15-20 min a dojazd to 30 min. bo ciągły korek.
Generalnie miejscówka jest super i piękny widok na zamknięty hotel na wyspie Sv. Stefan (dla celebrytów). Woda bardzo czysta i ciepła.
Ceny jedzenia w sklepach podobne do naszych, w restauracjach dania typu pizza, sałatka, spaghetti, ryby, owoce morza, kawa, piwo, wino, lody, desery też podobne do polskich ale taniej niż nad Bałtykiem. Droższe są dania mięsne. Obsługa mówi po angielsku i rosyjsku więc nie ma problemów z komunikacją. Polecam i liczę że ktoś poleci też coś fajnego np. w Chorwacji, Włoszech.

jony, 27 czerwca 2017, 14:20

Też myślę nad tym by w tym roku zwiedzić Włochy więc podpinam się pod pytanie kolegi.

Ostatnio przesunięty w górę 27 czerwca 2017, 14:20 przez: Anonymous.

Wróć do „Luźne rozmowy”