Portal Ogólnotematyczny

Newsy, Ciekawostki, Nowinki

Różności

Choroby oczu – zaufajmy postępowi i postawmy na profesjonalne leczenie

Postęp w medycynie jest ogromny. Każdego roku zmieniają się i powstają nowsze technologie leczenia, także w zakresie okulistyki oraz wszelkiego rodzaju chorób oczu. Mimo wszystko, aby nasze oczy jak najdłużej były zdrowe, musimy chodzić na regularne wizyty do okulisty, w tej kwestii nic się nie zmieniło. Jeżeli my nie pojawimy się na wizycie lekarskiej, okulista nas nie zbada. Jeżeli nie zostanie wykonane specjalistyczne badanie, choroba nie zostanie wykryta. Im później okulista nas zbada, tym trudnej będzie wyleczyć chorobę naszych oczu.

Operacje zaćmy – bezpieczne i bezbolesne zabiegi

Zaćma nazywana jest również chorobą starzejącego się społeczeństwa i mimo że nie brzmi to zbyt ładnie, taka jest prawda. Mimo to warto pamiętać, że im wcześniej znajdziemy się na wizycie u okulisty, im szybciej zaćma zostanie wykryta, tym krócej będzie trwało jej leczenie.

Niemalże w każdym przypadku wykonywane są operacje zaćmy, albowiem to najskuteczniejszy sposób na wyleczenie oczu zaatakowanych właśnie tą chorobą. Jeżeli obserwujemy u siebie wciąż pogarszający się wzrok, a dodatkowo występuje rozmazany obraz i wrażliwość na jaskrawe światło, najwyższa pora abyśmy udali się do okulisty. Wcześnie wykryta zaćma, jak każda choroba, podlega zupełnemu wyleczeniu.

Operacje zaćmy to bezpieczne i małoinwazyjne zabiegi chirurgiczne, dzięki którym pacjent ma usuwaną zmętniałą część soczewki, a w rezultacie szybko odzyskuje dawną ostrość wzroku. Operacje zaćmy wykonywane i refundowane są przez Narodowy Fundusz Zdrowia, dlatego każdy może liczyć na szybkie wyleczenie. Najważniejsza jest pierwsza wizyta. Jeżeli znajdziemy się u okulisty stosunkowo wcześnie, zaćma zostanie całkowicie usunięta.

Laserowe leczenie jaskry – czy to boli?

Drugą dość powszechnie znaną chorobą oczu jest jaskra. Ta już podstępnie może zaatakować nawet w młodym wieku, dlatego nawet osoby mające trzydzieści lat powinny regularnie badać się u lekarza okulisty. Laserowe leczenie jaskry pozwala na szybkie obniżenie ciśnienia śródgałkowego, właśnie za pomocą lasera, który jest jedną z bezpieczniejszych metod leczenia tego rodzaju chorób oczu. Jeżeli jaskra jest w pierwszej fazie rozwoju choroby, być może operacja chirurgiczna nie będzie konieczna, a laserowe leczenie jaskry, czyli trabekuloplastyka laserowa SLT pozwoli na właściwe obniżenie ciśnienia w oku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ