Portal Ogólnotematyczny

Newsy, Ciekawostki, Nowinki

Ciekawostki

Sztuka prawienia dobrych komplementów

Komplementy to “autostrada do serca” każdej osoby. Im bardziej ktoś się zapiera, że na niego komplementy nie działają, tym zazwyczaj jest na nie bardziej podatny. Dotyczy to zarówno populacji damskiej jak i męskiej. Dlaczego zatem zazwyczaj komplementy nie działają i nie wywołują w nas pożądanej euforii? Ponieważ nie są szczere. Portal randkowy daje nam mnóstwo sposobności na powiedzenie dobrego komplementu i trafienie nim w uczuciową dziesiątkę.

Komplement sytuacyjny

Komplementy mają sens wtedy, kiedy są prawdziwe i odpowiednio dopasowane do sytuacji. Poprzez komplementy czujemy się docenieni i zauważeni.

“Masz ładne oczy”, “Ślicznie dziś wyglądasz? – co złego jest w tych komplementach?  Nie chodzi wcale o opisywanie ich głębi i gwiazd mrugających w ich wnętrzu. Czasami wystarczy pochwalić połysk lakieru w jego samochodzie lub jej nowo zrobione, nietypowe paznokcie. Chodzi o to, by pochwalić za coś, na czym drugiej osobie naprawdę zależy i co nie jest zbyt oczywiste. Prawienie komplementów wbrew pozorom do najłatwiejszych nie należy.

Randki internetowe zazwyczaj poprzedzane są odwiedzeniem profilu, więc jeśli nie wychodzi nam wyłowienie czegoś wartościowego w rozmowie, zawsze  możemy się opierać na opisie partnera czy partnerki lub na zdjęciach, które ta osoba wstawiła na swój profil. Z takich informacji można wiele się dowiedzieć, a tym samym ułożyć właściwe komplementy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ