Portal Ogólnotematyczny

Newsy, Ciekawostki, Nowinki

Biznes Różności

Wymiana pieniędzy – po co mi konto w banku?

Jednym z podstawowych wymogów, jaki pojawia się we wszystkich kantorach internetowych, jest posiadanie konta w banku. Rachunki bankowe, przynajmniej jeden, to wymóg absolutnie konieczny i każdy jeden kantor online będzie zawsze wymagał od osób zakładających swoje konta w serwisie, by rachunek bankowy został podany oraz zweryfikowany. Dlaczego tak jest? Dla wielu osób to uciążliwość.

Tylko prawdziwe dane

Kantor internetowy zawsze wymaga podania prawdziwych danych klienta, ponieważ jest to pełnoprawna instytucja finansowa podlegająca między innymi pod przepisy o praniu pieniędzy oraz wszelkiego rodzaju ustawodawstwo odnoszące się do bezpieczeństwa finansowego państwa. Tutaj nie może być przypadkowych osób i niepewnych transakcji.

Konieczne jest sprawdzenie klienta, a internetowy kantor wymiany walut jest tak naprawdę w stanie zrobić to tylko poprzez wykorzystanie innych instytucji. Nawet pluskantor.pl i inne duże kantory sieciowe działają w ten sposób. Byty internetowe zwyczajnie nie posiadają odpowiedniej infrastruktury, by sprawdzenia mogły być wykonywane przez nie same. Wszystkie odpowiednie sprawdzenia są dokonywane w momencie weryfikacji wnioskodawcy chcącego założyć dla siebie konto bankowe.

Przelewanie pieniędzy

Internetowy kantor wymiany walut nie jest bankiem i sam nie prowadzi kont, z których można by potem rozporządzać swoimi pieniędzmi. W praktyce konta bankowe są dla niego niezbędne, ponieważ jest on w stanie tylko przechowywać pieniądze i potem wysyłać je tam, gdzie zadysponuje to posiadacz pieniędzy. Co do zasady, pieniądze powinny być przesyłane tylko na rachunki bankowe należące do osoby, która założyła konta, ale od tej zasady mogą pojawiać się różne ustępstwa podyktowane wygodą klientów.

Najwyższy poziom bezpieczeństwa uzyskuje się wtedy, kiedy wskaże się kantorowi dwa rachunki – jeden w złotych i jeden w obcej walucie lub dwa w dwóch różnych walutach. Wtedy, w momencie złożenia dyspozycji wymiany walut, pieniądze są pobierane z jednego konta i zaraz potem na drugie konto jest wysyłany pieniądz niewymieniony.

Taka operacja wykorzystywana jest najczęściej przez osoby, które stosunkowo rzadko dokonują wymiany pieniędzy w internecie, na przykład raz w miesiącu po uzyskaniu pensji w obcej walucie. Jeśli pieniądze wymienia się częściej, zostają one zwykle na kontach depozytowych kantoru, by uniknąć nadmiernego nimi żonglowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ